Otomatik Tuş Basma-Şifre Deneme Programı (Auto Key Press- Password Try Programming)

İndirmek İçin halilyanik98@gmail.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz. Ya da 1-10000000000 arası Şifre denemeleri 1-9, A-Z, a-z, %+ karakterleriyle şifre denemesi için iletişime geçebilirsiniz.

Yazar: admin Ekim 22, 2020 0

C# Bilgisayardan PictureBox’a Fotoğraf Yükleme

1 pictureBox – 1 Button – 1 openFileDialog gereklidir.

Yazar: admin Ekim 9, 2020 0

C# Word Belgesi Üzerinde İşlemler

Hazır bir word rapor belgesinde her seferinde değişikliklere gidildiğinde bunu word üzerinden değil de uygulama üzerinden anında değiştirebilirsiniz. CreateWordDocument verilen komuttaki adreslerin ilki düzenlemeden önceki word belgesinin adresi , ikinci adres ise üzerine yazılacağı yeni word belgesinin adresidir.

Yazar: admin Ağustos 26, 2020 0

C# WebCam Kullanarak Fotoğraf Çekme

Bu yazımızda Aforge kütüphanelerini kullanarak C# Windows Formda WebCam kullanarak görüntü alma yani fotoğraf çekme ve kaydetme işlemlerini gerçekleştiren bir örnek gerçekleştireceğiz. Örneğimizi gerçekleştirmek üzere aşağıdaki formu oluşturalım. Form tasarımını incelediğimizde bilgisayara bağlı olan kameraları listeleyeceğimiz 1 adet Combobox, Görüntüleme işlemleri için 2 adet PictureBox, Kayıt işleminde kullanacağımız 1 adet SaveFileDialog ve Button’ larımızı görüyoruz. “Kamera Aç” kamerayı açarak pictureBox kontrolünde görüntünün oluşmasını,…

Yazar: admin Temmuz 29, 2020 0

C# ile Resim Dosyası yükleme

Görüntüleri saklamak için depolama gereksinimlerinize bağlı olarak BLOB (İkili Büyük Nesne) veri türlerinden herhangi birini kullanabilirsiniz. MEDIUMBLOB veri türünü kullanıyoruz. Aşağıdakiler MySQL’deki çeşitli BLOB tiplerinin depolama kapasiteleridir. Veritabanına kaydedilecek bir resim seçmek için PictureBox Click olayına aşağıdaki kodu yazın. “TxtStudentImage” TextBox öğesinin Tıkla ve Gir olaylarına şu olayı atayın. BtnSave Düğmesinin Click olayına aşağıdaki kodu yazın.

Yazar: admin Temmuz 29, 2020 0

C# Online Sohbet Programı (Chat Programming)

Projenin tüm dosyaları içeriği Rar dosyası olarak durmaktadır. Yapmanız gereken tek şey bir veritabanınızın olmasıdır.Daha sonra programı çalıştırıp kullanabilirsiniz.

Yazar: admin Temmuz 10, 2020 1

Java Birleştirme Sıralama Algoritması (Java Merge Sort Algorithm)

Verinin hafızada sıralı tutulması için geliştirilen sıralama algoritmalarından (sorting algorithms) bir tanesidir. Basitçe sıralanacak olan diziyi ikişer elemanı kalan parçalara inene kadar sürekli olarak ikiye böler. Sonra bu parçaları kendi içlerinde sıralayarak birleştirir. Sonuçta elde edilen dizi sıralı dizinin kendisidir. Bu açıdan bir parçala fethet (divide and conquere) yaklaşımıdır.

Yazar: admin Temmuz 10, 2020 1

Java Doğrusal Arama Algoritması (Java Linear Search Algorithm)

Sequential Search (Sıralı arama) ismi de verilen bu arama tam anlamıya bir veriyi, arananlara teker teker bakarak aramaktır. Yani aşağıdaki sayılar arasında 15 sayısını aramak için: 4 6 12 8 5 15 25 34 Teker teker bütün sayılara bakılır. Örneğin baştan başlanarak 4 aranan sayı mı? değil 6 aranan sayı mı değil 12 aranan sayı…

Yazar: admin Temmuz 10, 2020 0